آیا می شود در منزل قالیشویی کرد؟

قالیشویی در خانه | قالی شویی در منزل با ترفند های ارزان

در ابتدا توصیه میکنیم هر کار را به متخصص آن کار واگذار کنید .قالیشویی قدس سالهاست در این کار بهترین خدمات را اراِیه میکند و شما میتوانید به صورت آنلاین سفارش دهید

فرش تمیز هم برای ظاهر خانه شما و هم برای سلامتی افرادی که در آن زندگی می کنند مهم است.لکه ها و فرش لکه دار می توانند فضای زشت و زننده ای را ایجاد کنند .همچنین آلودگی و گرد و غبارها می توانند در مشکلات تنفسی نقش داشته باشند.

جارو کردن

به طور مرتب از جارو برقی استفاده کنید. به طور کلی ، توصیه می شود حداقل یک بار در هفته از جارو برقی استفاده شود.

https://qods-carpet.com/%d8%b3%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/

لکه گیری قالی

از یک پارچه سفید تمیز استفاده کنید. پارچه هایی که دارای الگوی هستند یا رنگ آمیزی شده اند ، ممکن است رنگ را به فرش شما منتقل کنند .حوله های کاغذی که الگویی ندارند نیز ممکن است یک راه حل مناسب باشد.

پاک کننده مناسب فرش را انتخاب کنید. انواع پاک کننده در بازار موجود است شامپو فرش مخصوص قالیشویی را انتخاب کنید .

 

شامپو کردن فرش

اتاق را برای قالیشویی آماده کنید. در صورت امکان ، تمام مبلمان را بردارید. در مورد وسایل سنگین که نمی توانند از جابجا شوند، پلاستیک را زیر پایه های آنها قرار دهید تا در برابر صدمه در برابر آب محافظت شود.

شامپو فرش گاهی اوقات ” بخارشور” نامیده می شود. با این حال ، این یک اشتباه است زیرا این ماشین ها در واقع از آب گرم و مواد شوینده استفاده می کنند نه بخار.

استراتژی خروج خود را با دقت برنامه ریزی کنید. پس از تمیز کردن فرش ، هیچ کس نباید روی آن قدم بزند تا خشک شود. مراقب باشید خود را در گوشه ای محصور نکنید! از منطقه دورتر از درب شروع کنید و راه خود را به بیرون بیابید.

 

کیسه های پلاستیکی را روی پاها یا کفش های خود قرار دهید. چکمه های مخصوص نیز وجود دارد که می توانید هنگام تمیز کردن روی کفش قرار دهید.
بعضی از مواد شوینده ممکن است بعد از استفاده برای پوست بدن مضر باشند. به همین دلیل پابرهنه توصیه نمی شود.

دآرصورت باقی ماندن آب اضافی از جارو برقی استفاده شود .در صورت امکان با جارو برقی مخصوص آب تا حد امکان آب سطح فرش را بردارید.

ایجاد تهویه مناسب .توصیه میشود تهویه مناسب را ایجاد کنید با باز کردن در و پنجره و همچنین استفاده از پنکه یا در فصل گرم استفاده از بخاری توصیه میشود.

توصیه می شود فرش هایی که در مناطق پر رفت و آمد قرار دارند دو بار در سال شامپو شوند ، همچنین فرش های با رنگ روشن تر نیاز به مراقبت بیشتر دارند و بایستی عواملی که باعث کثیفی میشود را از بین برد.درکل سالی یکبار فرش را به قالیشویی بسپاریم.

مواد چسبنده را از فرش خود دور نگه دارید. تمیز کردن منسوجات ، مانند فرش ، در مقایسه با سطوح سخت مانند کاشی ، بسیار دشوارتر است. . تا حد ممکن غذا و آشامیدنی را در مناطق غیر فرش بگذارید.

از قدم زدن روی فرش با کفش جدا خودداری شود. در بسیاری از کشورها ، مانند ایران، کانادا و ژاپن ، مرسوم است که هنگام ورود به خانه ، کفش های خود را در می اورند. این عمل به راحتی از ورود آلودگی ها به داخل خانه جلوگیری میکند.

حیوان خانگی خود را آموزش دهید. اطمینان حاصل کنید که گربه ، سگ یا حیوان کوچک دیگر هیچ گونه “آلودگی” روی فرش شما ندارد.

 

ظرف مخصوص حیوان خانگی

 

درمکان هایی که فرش پهن است خوراکی نخورید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *